ÂLÂ ŞEHRİN ALÂ TATLARI
KATEGORİLER
SALAMURA YAPRAK 5 KG PED
SALAMURA YAPRAK 18 KG KOVA
BİBERİYE TURŞU 10KG PED
YAKAN BİBER 10 KG PED
JALEPANE BİBER 10 KG PED
KORNİŞON SALATALIK TURŞU 18 KG KOVA
KURU ÜZÜM ÇEŞİTLERİ 5 KG KUTUDA
ALÂTAT TARİHÇE SAYFASI

ÂLÂTAT markası, Aytekin Tarım Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin salamura yaprak ürünleri markasıdır.

Şirketimizin kurucusu Halit Aytekin 1967 yılında "Kuru Üzüm Tüccarı" olarak ticari faaliyete başlamıştır. Çeltik üretimini Alaşehir ovasına taşıyan kişidir. Ovamızda yetişen tüm tarım ürünlerinin ticaretini yapmış nadir tüccarlardandır.

O yıldan bu yana Alaşehir'de ve İzmir Ticaret Borsasında faal olarak Tüccarlık yapan Halit Aytekin, ticaretini yaptığı ürün çeşitliliği ve ilk günden beri değişmeyen Dürüst Ticaret İlkesi sayesinde şehrin en çok tanınan ve güvenilen Tüccarı olmayı başarmıştır.

1985 - 1990 yılları arasında yaş üzüm ihracatı yapmış, üzümü Ocak ayına kadar soğuk hava deposunda özel şartlarda muhafaza etmeyi başararak Türkiye'de bir ilk'e imza atmıştır.

1996 yılında kurumsallaşmanın ilk adımını atarak AYTEKİN Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'ni oğulları ile birlikte kurmuştur.

1996 yılında AYTEKİN Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile kurulan şirket, esas olarak kuru üzüm ticareti ve endüstriyel yaş üzüm ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

2008 yılında Biofer bitki takviye ürünlerinin Manisa Bölge Bayiliğini alarak gübre sektörüne adım atmıştır.

Planlı ve sağlam adımlarla büyüyerek yeni istihdam potansiyeli oluşturmayı hedefleyen şirketimiz müşterilerinin isteklerini de dikkate alarak, 2012 yılında zirai ilaç bayiliği açmış ve merkez ofisine ilave olarak Bağyurdu / Kemalpaşa / İzmir Şubesi ile Alaşehir’den İzmir’e kadar tüm ovadaki müşterilerine uzman personeli ile yerinde danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Teknolojik yenilikleri ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Şirketimiz çalışanları, çağın imkânlarından müşterilerinin faydalanmasını sağlamaktadırlar.

Planlı büyüme stratejisi kapsamında;

2013 yılında sigorta sektöründe faaliyete başlamış,

2015 yılında salamura yaprak işletmesi kurmuş ve ALÂTAT markası ile salamura yaprak imalatına başlamıştır. 2016 yılında Turşu imalartına başlamıştır.

2017 yılında Nakliye sektörüne yatırım yapmış, 2018 yılında İnşaat sektöründe yatırıma başlanmıştır.

AYTEKİN Tarım Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., üretim, bitki besleme, koruma ve satış aşamalarında çiftçimize tek başına yetecek potansiyele sahip nadir firmalardan birisidir. Ürünü yetiştirirken de satarken de çiftçimizin hep yanındayız


ALÂTAT olarak, ÂLÂ şehrimizin, ovasında yetişen dünyaca ünlü sultaniye çekirdeksiz üzüm bağlarından toplanan leziz yaprakları sizlere en doğal haliyle sunmaya çalışmaktayız.